ההרכב המנצח ליוון

 

תאריכי יציאה:  יפורסמו בקרוב !  

הטיול המקיף ביותר ליוון - 8 ימים מלאים
נופים, אוכל טוב, מוסיקה והיסטוריה - הנאה צרופה !

בליווי מדריכים שחוויה לטייל איתם | מלונות 4-5*  |  חצי פנסיון  |

טיסות סדירות ישירות בשעות נוחות - הלוך לאתונה וחזור מסלוניקי 
בקבוצות קטנות 

 


 

יוון - הרפובליקה ההלנית, ראשונה מבין התרבויות הגדולות, שהניחה את היסודות לדמוקרטיה, לאמנות ולכל תרבות ארכיטקטורה, פיסול, תיאטרון, מוסיקה ועוד. טיולנו משלב עולם ישן וחדש : נדלג בין עבר להווה, בין כפרים אותנטיים הקיימים מאז ימי עבר לערים מודרניות וגדולות, ננוע בין טבע פראי של הרים וקניונים, נהרות וים לאתרי מורשת עולמית - ערים עתיקות, מקדשים ונופים מופלאים. 
נהנה משבוע מרתק, עתיר חוויות של טיולים ובילויים : אוכל יווני נפלא, מוסיקה וטברנות, נופים מרהיבים, סיפורי מיתולוגיה והיסטוריה ועוד...האתרים בהם נבקר:

אתונה – כולל מוזיאון האקרופוליס   |  צוקי מטאורה - ביקור במנזרים התלויים  | הפלופונז - תעלת קורינטוס  |   חצי האי פיליון  | הריביירה של קמנה וורלה  |   הר האולימפוס  |  חבל אבריטניה הקסום   |   אתרי סלוניקי וסלוניקי היהודית  |  קניון טמפי  |  המוזיאון היהודי  |  ערי המצוק בצפון יוון | העיר היפה נפליון  |  קרפניסי  |  לריסה והאנדרטה ליהודים  |  טברנה - מוזיקה יוונית וארוחת ערבמסלול הטיול:

יום 1 : תל אביב - אתונה - נפליון (פלופונז)

ננחת באתונה עם ההגעה ניסע ישירות לפלופונז, החבל הקסום ביוון בו נולדה התרבות המיקינית. נעצור בתעלת קורינטוס- פלא ארכיטקטוני מרהיב ביופיו אשר חוצץ בין הפלופונז לשאר היבשת. נשמע את הסיפור המרתק. נמשיך לעיר היפה נפליון, בירתה הראשונה של יוון המודרנית. נטייל בעיר העתיקה ביוון ונעלה למצודת פלמידי ,המצודה והנוף. בתום הביקור ניסע למלוננו המפואר בלוטרקי לארוחת ערב.


יום 2: אתונה וצפונה

הבוקר נמשיך לאתונה נתחיל בסיור פנורמי סביב כיכר סינטגמה היפה, האגורה – השוק העתיק של העיר, נעבור על ידי הגן הלאומי, קשת אדריאנוס, כנסיית סנט פול, נראה את בית הפרלמנט, קבר החייל האלמוני, והקתדרלה הקתולית, לאחר מכן נצפה בטרילוגיית אתונה, הכוללת את אוניברסיטת אתונה, האקדמיה של אתונה, והספרייה הלאומית. במהלך הסיור המדריך יתן לנו רקע על ההיסטוריה של אתונה- עיר המשלבת ישן וחדש, כמו שניתן לראות במבנים מפוארים אלו. בהמשך, נעצור לצילום באצטדיון Panathinaiko שבו המשחקים האולימפיים הראשונים התקיימו בשנת 1896. זהו האצטדיון היחיד הבנוי שיש לבן. בהמשך, נחלוף על יד גני Zappeion והמקדש של זאוס האולימפי, ונבקר במוזיאון האקרופוליס הבניין הנחשב לאחד היפים ביוון.

נמשיך דרך הסמטאות היפות של הפלאקה בטיול רגלי לאגורה היוונית העתיקה, שם נוכל לצפות על בית המקדש של הפסטוס ואת אטאלוס סטוא, וללמוד על דמוקרטיה ופילוסופיה באתונה העתיקה.וכיכר מונאסטיראקי ,נטייל בשוק ונותיר זמן לארוחת צהריים, נגלה את שרידיה של אתונה הרומית ואת חורבות בית המקדש הענקי של זאוס. נמשיך למדרחוב היפה ארמו ומשם לכיכר סינטגמה, הכיכר המרכזית של אתונה והפרלמנט הנשיאותי. עם תום הסיור ניסע למלוננו 5* באזור קמנה וורלה, נהנה מארוחת ערב ונטייל בטיילת על הים.


יום 3: חבל אבריטניה

הבוקר נעפיל אל חבל אבריטניה, המכונה "שוויץ של יוון".להבדיל מרכסי הרים אחרים ביוון, כאן ההרים יותר אלפיניים - מצוקיים ומחודדים והם עטויים עצי מחט ויערות של עצי דולב, עבי גזע ופרוסי נוף עלווה מרהיב.. חבל אבריטניה שופע משקעים ועל כן הוא עתיר נהרות, מפלים ואגמים. בדרכנו לכנסיית פרוסוס המיוחדת, נסע בעמק הנהר קארפניסטיוס, לעבר העיירה קרפניסי, הנחה על מורדותיה הדרומיים של פסגת וולוחוי, ומהווה את בירת המחוז. זוהי עיירה הררית ציורית, ממנה נשקפים נופים עוצרי נשימה. נמשיך לעיירות היפות מגלוחוריו ומיקרוחוריו, השוכנות בהמשך העמק ונגיע לכנסייה פרוסוס, אשר מייחסים לה כוחות על וידועה כאתר עלייה לרגל עבור נשים המבקשות פריון. עמוסי חוויות וצילומים נשוב למלוננו 5*, לארוחת ערב ולינה.


יום 4: חצי האי פיליון

חצי האי פיליון הוא אחד האיזורים המרהיבים והמיוחדים ביותר  ביוון. שילוב מגוון של יערות עבותים, הרים, כפרים ציוריים, מפלים, וכמעט הכי חשוב: חופי טורקיז יפיפיים עם מים צלולים, טברנות ואוכל יווני. כבישים מתפתלים בין נופים מתחלפים תדיר- ריחות, טעמים, מראות שאין כמותם! נסע לאורך הטיילת של וולוס לעבר העיירות הציוריות פורטריה ומקריניצה- צמד עיירות שכנות, מיוחדות ביופיין ובאופין, ומוכרות כאתרי מורשת עולמית ע"י אונסקו. נטייל בסמטאות הקסומות, ונשוטט בין חנויות אמנות מקומיות. הטברנות המקומיות מגישות אוכל המבוסס על חומרי גלם מקומיים, איכותים וטריים. נגיע לככר איוס יואניס, ממנה נערוך תצפית על מפרץ וולוס ונהנה מאויר פסגות ונופים. 
בשעות אחר הצהרים נסע למלון בלאריסה 5* - ארוחת ערב, ולינה.


יום 5 : צוקי מטאורה

"תמונה אחת שווה אלף מילים"- אין כמראה עיניים. סלעי בזלת ענקיים בגובה של מאות מטרים, חרוטיים המתנשאים לגבהים עצומים יוצאים מהאדמה . במאה ה־14 נוסף פלא אנושי אל פלא הטבע: בראש אחד הצוקים הוקם המנזר הראשון בשורה של 24 מנזרים ואבן היסוד של קהילה דתית שפרחה במאה ה־15 ובמאה ה־16. השילוב בין תופעת הטבע שבה התמזגו המנזרים ובין החשיבות האמנותית של ציורי הקיר הביזנטיים שמעטרים את קירותיהם הוא שהקנה למטאורה מעמד של אתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. לרוב המנזרים הללו ניתן להגיע בטיפוס מדרגות מרהיב ביופיו. רק שישה מנזרים מאוישים ופעילים גם כיום. אנו נבקר במנזר הנשים (באם באותו יום יהיה סגור נבקר במנזר אחר) איו סטפנו ונשמע על הנשים , שיומן נפתח בשלוש וחצי לפנות בוקר. בין התפילות, בבוקר, בצהריים ובערב, הן עוסקות בצביעת איקונות וחלוקי אבן הנמכרים כמזכרות לתיירים, באירוח עולי הרגל ובעבודה בגן הירק ובמטבח. המנזר מציע גם תצפית נהדרת על מישורי תסאליה ועל העיירה קלמבקה (Kalambaka). בסיום נשוב למלוננו המפואר בלאריסה 5* לארוחת ערב ולינה.


יום 6: קניון טמפי - הר האולימפוס - סלוניקי

הבוקר נצא לעבר הר האולימפוס. בדרך נעצור לטיול רגלי בקניון טמפי. עמק טמפי מצוי למרגלות ההר הגבוה ביוון - האולימפוס.. בתוך הקניון הזה זורם נהר פיניוס לעבר הים האגאי. עמק טמפי מוכר כמקום שבו שכנו אפולון והמוזות. לאחר התרשמות מהקניון, נמשיך אל הכפר ליטוכורו שמעליו שמורת הר האולימפוס, ההר הגבוה ביותר ביוון, מזדקר בתלילות מן הים האגאי ומתנשא לרום של 2917 מר'.

על פי המיתולוגיה היוונית, הר האולימפוס הוא מקום משכנם של שנים-עשר האלים האולימפיים. נקשיב לסיפורי המיתולוגיה הקשורים להר ולאלים.

נמשיך לסלוניקי - בירת צפון יוון והעיר השניה בגדלה ביוון, אחרי אתונה. נערוך היכרות באמצעות סיור פנורמי באתריה המרכזיים של העיר. לאחר התמקמות במלון ומנוחה קלה, נצא לסיור רגלי עם המדריך, נראה את המגדלור- המגדל הלבן המהווה את סמלה של העיר ולאחר מכן נמשיך לבילוי ערב בטברנה ברובע הלדדיקה התוסס, לארוחת ערב יוונית והופעה של מוסיקה חיה ושמחה.


יום 7: ערי המצוק

היום ניסע לערי המצוק ונבקר באתר הספא ההיסטורי, המוכר ליוונים עוד מהעת העתיקה - לוטרקי פוזאר. המעוניינים יוכלו להיכנס ולטבול במים חמים הבוקעים מהאדמה. הרודוטוס ההיסטוריון והיפוקרטס אבי הרפואה, מציינים בכתביהם את סגולות הריפוי הנפלאות של מי המקום. האתר מיוחד וטובל בנוף עשיר של צפון יוון (מומלץ להצטייד בבגד ים ומגבת). בהמשך נבקר באדסה,אחת מערי המצוק המפורסמות של צפון יוון ונצפה במפלי המים המרהיבים. נהנה מקפה במרפסת המשקיפה על המפלים ומזמן 
חופשי בשוק המזכרות והמטעמים המקומי ואחר הצהרים נשוב למלוננו.בערב ארוחת ערב במלוןבסלוניקי. ולאחריה נצא לטיול רגלי בטיילת היפה.


יום 8: סלוניקי וסלוניקי היהודית

סלוניקי הינה עיר של מורשת יהודית משגשגת שהיהודים אשר חיו בה ורובם נספו בשואה. בבוקר נצא לטיול בעקבות הקהילה היהודית של העיר, אשר במשך שנים רבות היוותה את רוב האכלוסיה של העיר. נשמע על הקהילה, על חשיבותה ועוצמתה. נבקר במוזיאון היהודי המרגש (סגור בחגי ישראל ושבתות), נמשיך לאנדרטה לזכר הנספים בשואה ולתצפית על מבני הקהילה היהודית במרכז העיר. נבקר באתרים היסטורים נוספים , כמו החמאם התורכי- מרחצאות לנשים ולגברים, נראה את השרידים שהותיר הקיסר הרומי- ביזאנטי גלריוס ונערוך תצפית מרהיבה על כנסיית איוס דימיטריוס. במהלך סיורנו נשלב לביקור בשווקים. לקראת אחה"צ, 
עם תום סיורנו, נסע לשדה התעופה לטיסה הביתה.


המחיר לאדם בחדר זוגי ברכישת שני אנשים - 
 
  יפורסם בקרוב !
 
 המחיר כולל:

         טיסות סדירות וישירות: הלוך לאתונה וחזרה מסלוניקי 

         מדריך מומחה ליוון מצוות מדריכי העומק של טיילת

         7 לילות במלונות *4-5

         6 ארוחות ערב או צהרים

         ערב בילוי בטברנה הכולל ארוחת ערב ומופע מוסיקלי

         כניסות לאתרים המופיעים במסלול

        אוטובוס על פי תוכנית הטיול

        טיפים לנותני השירותים המקומייםהמחיר אינו כולל:

הוצאות אישיות | ביטוח נסיעות ומטען | טיפ למדריך הישראלי (מקובל 3 € ליום) | מס עירוני שמחייב כל זוג נוסעים לשלם במזומן 4 € לחדר ללילה בעת העזיבה כל המלונות | כל פרט שאינו רשום בסעיף "המחיר כולל"


הערות:
קבוצות קטנות (כ - 20 נוסעים בקבוצה). יתכנו שינויים בסדר הטיולים/בילויים עפ"י מזג האוויר, שעות פתיחה של האתרים, לפי שיקול דעתו של המדריך בשטח. תנאים ואחריות – כמפורט באתר טיילת טרוול.   מומלץ לרכוש ביטוח רפואי ומטען המכסה ביטול מסיבות של כוח עליון כמפורט בפוליסה שרכשתם.  ט.ל.ח.


הרשמה:  טיילת טרוול  |  תיירות בוטיק | 03-6795100   |  מקבוצת ישראייר 
              ובמשרדי הנסיעות המורשים 

צרו קשר

מקבוצת

  © 2023 by Tayelet Travel.    

  • Tayelet Facebook
  • Tayelet Instagram

המלאכה 3, תל אביב-יפו

03-6795100

info@tayelet.co.il