הטיול המלא והמקיף בסלוניקי וצפון יוון

סופשבוע של תרבות, בוזוקי, טבע וקולינריה

תאריכי יציאה:  יפורסמו בהקדם!  

5 ימים - 4 לילות


לאוהבי מוזיקה יוונית הרוצים לבקר בעיר התוססת בחורף – סלוניקי מציעה סמטאות ציוריות, נופים, מאכלים, מוסיקה יוונית נהדרת, טיולים רגליים בעיר העשירה בתרבות העבר והתוססת כיום. מדריכי העומק של טיילת טרוול מחכים לחלוק זאת אתכם.  
 

 

 

 

צאו לטיול ותהנו מארוחות, מוזיקה, טיולים, מלון מרכזי, קניות ובילויים עם צלילי הבוזוקי המחמים את הלב


יום 1 : טיסת אחה"צ ישירה בת"א.  ננחת בסלוניקי  לקראת ערב ונצא לסיור פנורמי, במהלכו נפגוש את סלוניקי הביזנטית והיהודית, נעבור באתריה הידועים של העיר ונגיע למלון.

יום 2 : היום נפגוש את סלוניקי, בירת צפון יוון, והעיר השנייה בגודלה ביוון. בבוקר נצא בעקבות הקהילה היהודית של העיר שבמשך שנים רבות היוותה את רוב האוכלוסייה. סלוניקי הינה עיר של מורשת יהודית משגשגת, שרוב קהילתה נספתה בשואה. נבקר במוזיאון היהודי מרגש ונמשיך לאנדרטה לזכר הנספים בשואה ולתצפית על הווילות של עשירי הקהילה היהודית במרכז העיר. בהמשך נבקר באתרים היסטוריים נוספים בעיר, כמו החמאם התורכי - מרחצאות לגברים ונשים. נמשיך לטיילת הארוכה, ונגיע למרכז העיר, נתרשם מהשוק המקורה שנבנה על ידי משפחה יהודית. עם סיומו של יום מעניין, מרגש ומיוחד, נשוב למלוננו. נהנה מארוחת ערב בטברנה מקומית.


יום 3 : הבוקר נצא לביקור באתר הספא ההיסטורי, המוכר ליוונים עוד מהעת העתיקה - לוטרקי פוזאר . נהנה מטבילה במים החמים הבוקעים מהאדמה. הרודוטוס ההיסטוריון והיפוקרטס אבי הרפואה, מציינים בכתביהם את סגולות הריפוי הנפלאות של מי המקום. האתר מיוחד וטובל בנוף העשיר של צפון יוון (מומלץ להצטייד בבגד ים ומגבת). בהמשך נבקר באדסה, אחת מערי המצוק המפורסמות של צפון יוון ונצפה במפלי המים המרהיבים. נהנה מקפה במרפסת המשקיפה על המפלים ומזמן חופשי בשוק המזכרות והמטעמים המקומי ואחר הצהרים נשוב למלוננו ונהנה מארוחת ערב.

יום 4 : היום נצא להר אולימפוס - מקום משכנם של שנים עשר האלים. בדרך נעצור בקניון טמפי. נראה את מקום נביעת המים, נלך על הגשר עד לנקודת הנביעה. משם נמשיך לעבר  הכפר ליטוכורו, הנמצא למרגלות הר אולימפוס.  נשאף אוויר פסגות, נקשיב לסיפורי המיתולוגיה על החזקים שבאלים. נצפה ביערות העד ונשוטט בכפר התיירותי. עם סיום הטיול, לאחר יום גדוש חוויות, נשוב למלוננו ונהנה מארוחת ערב חמה.

יום 5 : נהנה מארוחת בוקר ומנוחה במלון עד שעת העזיבה ונצא לטיול בחלקידיקי. נבקר באחד משני חצאי האיים, קסנדרה או סיטוניה, ונשמע על חצי האי אתוס הנגיש רק לגברים. לפנות ערב נצא לשדה התעופה וניפרד מיוון, עד הטיול הבא.


המחיר כולל:

         טיסות סדירות לסלוניקי וחזרה

         טיולים והעברות כמפורט בתכנית הטיול

         4 לילות במלון 4* מרכזי

         ארוחות בוקר 

         3 ארוחות חמות נוספות כולל בילוי ערב בטברנה יוונית עם ארוחת ערב

         כניסה למוזיאון היהודי ולמרחצאות בלוטרקי פוזר

         טיולים לחלקידיקי,  לוטרקי פוזר ואדסה


        מדריך ישראלי מומחה ליוון מצוות טיילת טרוול


המחיר אינו כולל – ביטוח רפואי ומטען, הוצאות אישיות, תשר לנותני השירותים, כל פרט שאינו נכלל בסעיף המחיר כולל. 


תאריכי יציאה :  יפורסם


הערות:
קבוצות קטנות (כ - 20 נוסעים בקבוצה). יתכנו שינויים בסדר הטיולים/בילויים עפ"י מזג האוויר, שעות פתיחה של האתרים, לפי שיקול דעתו של המדריך בשטח. תנאים ואחריות – כמפורט באתר טיילת טרוול.   ט.ל.ח.

הרשמה :  טיילת טרוול  |  תיירות בוטיק | 03-6795100   |  מקבוצת ישראייר 
              ובמשרדי הנסיעות המורשים 

צרו קשר

מקבוצת

  © 2023 by Tayelet Travel.    

  • Tayelet Facebook
  • Tayelet Instagram

המלאכה 3, תל אביב-יפו

03-6795100

info@tayelet.co.il